Zawody sportowe 2019/2020

NAJWAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE 2019/202

Mistrzostwa Katowic w szachach

W dniu 15.10.2019r odbyły się Mistrzostwa Katowic w szachach, w których wzięła udział nasza reprezentacja w składzie: Dominika Górecka klasa 1C, Paweł Komandera 4e, Piotr Kwietniewski 4e, Michał Kostrzewski 2d, i Sebastian Smoleń 1AN.

Po sześciu rundach trudnej rywalizacji I miejsce zdobyło VIII LO, II miejsce III LO, na III miejscu nasza szkoła Śl.TZN. W rywalizacji brało udział trzynaście szkół z Katowic. Gratulacje dla reprezentacji.

Dyplom
Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto

BIEGI PRZEŁAJOWE – MISTRZOSTWA KATOWIC

W dniu 27.09.2019. na Dolinie Trzech Stawów odbyły się Mistrzostwa Katowic w biegach przełajowych. Nasza Reprezentacja znów wyruszyła w pełnej gotowości i zaprezentowała się naprawdę doskonale. Dziewczyny zajęły wysokie ósme miejsce, natomiast chłopcy zdyskwalifikowali wszystkich rywali i zajęli I miejsce.

Gratulacje jesteśmy wdzięczni i dumni z całej ekipy. Śląskie górą!

Foto Foto Foto
Foto
Dyplom

SZKOLNA LIGA LEKKOATLETYCZNA

24 września 2019 na stadionie AWF w Katowicach odbyła się Szkolna Liga lekkoatletyczna. Wzięła w niej udział cała reprezentacja Śl.TZN, zarówno dziewcząt, jak i chłopców we wszystkich konkurencjach. Startowało bardzo dużo zawodników, zarówno trenujących na co dzień LA jak i miłośników tej dyscypliny.

Najlepsze wyniki naszych przedstawicieli to w kategorii dziewcząt:
pchnięcie kulą 2 miejsce Milena Mucha z klasy 3c, w tej samej konkurencji 3 miejsce Urszula Wójcik z klasy 2 f/k.
W kategorii chłopców w biegu na 400m: 1 miejsce Adam Paździerz z klasy 4 f/k i 2 miejsce Nikodem Polak z klasy 4g.
W biegu na 200m: 2 miejsce Olaf Gluszek z klasy 3n, 3 miejsce Bartłomiej Głowiński z klasy 1 E/F.
W biegu na 100m: 4 miejsce Bartosz Kulczyński z klasy 3 f/k,
W biegu na 1500m: 3 miejsce Karol Bizoń z klasy 2g.
W pchnięciu kulą 3 miejsce uzyskał Dariusz Karwacki.
W sztafecie 4×100m naszą drużyną zajęła pierwsze miejsce w składzie Adam Paździerz, Olaf Głuszek, Nikodem Polak i Bartlomiej Głowiński.
Czekamy na wyniki drużynowe.

Gratulacje dla całej ekipy oraz dla tych, którym poszło najlepiej.

Foto FotoFoto
 Foto Foto Foto Foto
dyplom dyplom dyplom dyplom

SZACHY

17 IX 2019 miały miejsce Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Szachach. Prawie 1200 uczestników wzięło w nich udział, od najmłodszych przedszkolaków do szkół ponadpodstawowych.
Nasza reprezentacja też się pokazała w swojej kategorii. Chłopcy walczyli o jak najwyższe pozycje w rankingu.
W składzie Reprezentacji Śl.TZN: Paweł Komandera, Piotr Kwietniewski, Arkadiusz Gnus i Kamil Kania. Najlepszym spośród naszych okazał się po raz kolejny Paweł. Gratulacje dla wszystkich!

Opiekun: Pani Katarzyna Ostrowska